«Տպավորությունն այնպիսին է, որ դա հաջող կոչ էր». Ռյուտե
Թրամփ-Պուտին բանակցություններից տպավորություն կա, որ Ուկրաինայի խաղաղ բանակցությունները մեկնարկել են․ ասել է ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղար Մարկ Ռյուտեն.
Նրա կարծիքով՝ Թրամփի կոչը Պւտինին բավականին հաջող էր։ Լրագրողի այն հարցին՝ Ռյուտեն սա համարո՞ւմ է Ուկրաինային դավաճանելու սկիզբ, նա նշել է, որ չպետք է մոռանալ, որ Պուտինին զանգահարելուց հետո ԱՄՆ նախագահը զանգահարել է նաև Զելենսկիին։
«Մենք բոլորս խաղաղություն ենք ուզում Ուկրաինայի համար: Ուզում ենք համոզվել, որ Ուկրաինան ամենաուժեղ դիրքերում է: Մենք կտեսնենք, թե ինչպես կզարգանա ամեն ինչ այսուհետ: Ուկրաինայի հարցը կապված է մնացած բոլոր հարցերի հետ»,- ամփոփել է Ռյուտեն:

"The impression is that it was a successful call." Rutte
NATO Secretary General Mark Rutte said the Trump-Putin talks give the impression that peace talks in Ukraine have begun.
Trump's call to Putin was quite successful. When asked by a journalist whether Rutte considered this the beginning of a betrayal of Ukraine, he noted that we should not forget that after calling Putin, the US president also called Zelensky.
"We all want peace for Ukraine. We want to make sure that Ukraine is in the strongest position. We will see how everything develops from now on. The Ukrainian issue is connected to all other issues," Rutte summed up.