«Զելենսկին և Պուտինը խաղաղություն են ցանկանում»․ Թրամփ
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփն անդրադարձել է Ուկրաինայի նախագահ Վոլոդիմիր Զելենսկու հետ հեռախոսազրույցին։
«Հենց նոր խոսեցի Ուկրաինայի նախագահ Զելենսկու հետ։ Զրույցը շատ լավ անցավ։ Նա, ինչպես նախագահ Պուտինը, ցանկանում է խաղաղություն հաստատել։
Մենք քննարկել ենք պատերազմի հետ կապված տարբեր թեմաներ, բայց հիմնականում՝ ուրբաթ օրը Մյունխենում կայանալիք ԱՄՆ փոխնախագահ Վենսի և Պետքարտուղար Ռուբիոյի հետ հանդիպումը։
Լիահույս եմ, որ այս հանդիպման արդյունքները դրական կլինեն։ Ժամանակն է դադարեցնել այս անհեթեթ պատերազմը, որը հանգեցրել է զանգվածային և բոլորովին անհարկի մահերի և ավերածությունների։ Թող Աստված օրհնի Ռուսաստանի և Ուկրաինայի ժողովրդին»,- գրել է Թրամփը։

US President Donald Trump has commented on his phone call with Ukrainian President Volodymyr Zelensky.
"I just spoke with President Zelensky of Ukraine. The conversation went very well. He, like President Putin, wants to make peace.
We discussed various topics related to the war, mainly the meeting with US Vice President Vance and Secretary of State Rubio in Munich on Friday.
I am hopeful that the results of this meeting will be positive. It is time to end this senseless war that has led to massive and utterly unnecessary death and destruction. May God bless the people of Russia and Ukraine," Trump wrote.