Գաբարդդը՝ ԱՄՆ ազգային հետախուզության ղեկավար
ԱՄՆ Սենատը Թուլսի Գաբբարդին հաստատել է Ազգային հետախուզության տնօրենի պաշտոնում։ Նրա թեկնածությունը պաշտպանել է 52 սենատոր, դեմ էին 48-ը, գրում է The New York Times-ը։
Գաբբարդն իր քաղաքական կարիերան սկսել է 2002 թվականին։ Նա Իրաքի պատերազմի վետերան է, ով 2004-ից 2005 թվականներին ծառայել է բժշկական բաժանմունքում: Այնուհետև նա դարձել է Հավայան կղզիների ազգային գվարդիայի մայոր, իսկ ավելի ուշ ստացել է ԱՄՆ բանակի պահեստազորի փոխգնդապետի կոչում: Գաբբարդը 2013-2021 թվականներին ծառայել է որպես Միացյալ Նահանգների Ներկայացուցիչների պալատի անդամ: 2019 թվականին նա հայտարարել էր ԱՄՆ նախագահի պաշտոնում առաջադրվելու իր մտադրության մասին, սակայն հետագայում աջակցել էր Ջո Բայդենին։
2022 թվականի հոկտեմբերին Գաբբարդը լքել էր Դեմոկրատական ​​կուսակցությունը, աջակցել Դոնալդ Թրամփին և 2024 թվականի հոկտեմբերին միացել Հանրապետական ​​կուսակցությանը։ 2024 թվականի նոյեմբերին Դոնալդ Թրամփը նրա թեկնածությունն առաջադրել էր Ազգային հետախուզության տնօրենի պաշտոնում։

Gabbard, US Director of National Intelligence
The US Senate has confirmed Tulsi Gabbard as Director of National Intelligence. According to The New York Times, 52 senators supported her nomination, while 48 ​​were against it.
Gabbard began her political career in 2002. She is a veteran of the Iraq War who served in the medical unit from 2004 to 2005. She then became a major in the Hawaii National Guard and later received the rank of lieutenant colonel in the US Army Reserve. Gabbard served as a member of the United States House of Representatives from 2013 to 2021. In 2019, she announced her intention to run for president but later supported Joe Biden.
In October 2022, Gabbard left the Democratic Party, supported Donald Trump, and joined the Republican Party in October 2024. In November 2024, Donald Trump nominated her for Director of National Intelligence.