Հռոմի պապը քննադատել է Թրամփի «միգրացիոն քաղաքականությունը»
Հռոմի Ֆրանցիսկոս պապն Ամերիկայի կաթոլիկ եպիսկոպոսներին ուղղված բաց նամակում խիստ քննադատության է ենթարկել ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի «ներգաղթային քաղաքականությունը»։
«Կաթոլիկ եկեղեցու բոլոր անդամներին կոչ եմ անում չտրվել այն պատմություններին, որոնք խտրականություն են դնում և անհարկի տառապանքներ են պատճառում մեր գաղթական ու փախստական ​​եղբայրներին ու քույրերին»,- մեջբերում է Reuters-ը պոնտիֆիկոսի նամակը։
Նա նշել է, որ սխալ է համարում բոլոր անօրինական ներգաղթյալներին հանցագործների հետ հավասարեցնելը։ Հռոմի պապն ասել է, որ միգրանտների զանգվածային արտաքսման Թրամփի ծրագրերը «խայտառակություն» են։

Pope criticizes Trump's "immigration policy"
Pope Francis has strongly criticized US President Donald Trump's "immigration policy" in an open letter to American Catholic bishops.
"I call on all members of the Catholic Church not to give in to narratives that discriminate and cause unnecessary suffering to our migrant and refugee brothers and sisters," Reuters quoted the pontiff as saying in the letter.
He said it was wrong to equate all illegal immigrants with criminals. The pope said Trump's plans for mass deportations of migrants were "a disgrace."