Մակրոնը դեմ է Թրամփի գաղափարին
Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնը CNN-ին տված հարցազրույցում արձագանքել է պաղեստինցիներին տեղափոխելու՝ Թրամփի նախաձեռնությանը և դրա հետ անհամաձայնություն հայտնել։
«Չես կարող 2 միլիոն մարդու ասել, որ նրանք պետք է հեռանան։ Ճիշտ մոտեցումը ոչ թե անշարժ գույքի գործարքն է, այլ քաղաքական մոտեցումը։ Որովհետև սա տարածք է, որտեղ ապրում է 2.1 միլիոն մարդ»,- ասել է Մակրոնը։
Ըստ Մակրոնի՝ միջազգային իրավունքը ևս պաշտպանում է այս ժողովրդի շահերը, և հենց ինքը՝ ԱՄՆ-ն է պաշտպանել նրանց իրավունքները․ «Նրանք օրինական իրավունք ունեն ապրել այդ տարածքներում, որը ճանաչված է բոլորի կողմից»։

Macron opposes Trump's idea
French President Emmanuel Macron responded to Trump's initiative to relocate Palestinians in an interview with CNN and expressed his disagreement with it.
"You can't tell 2 million people that they have to leave. The right approach is not a real estate deal but a political approach. Because this is a territory where 2.1 million people live," Macron said.
According to Macron, international law also protects the interests of these people, and the United States defended their rights. "They have a legal right to live in these territories, which everyone recognizes."