Հորդանանի թագավորի դիվանագիտական կեցվածքը ուշադրության է արժանացել
Մամուլում տարածում է գտել Հորդանանի թագավոր Աբդալլահ Երկրորդի դիվանագիտական  կեցվածքը և բառապաշարը Դոնալդ Թրամփի հետ հանդիպման ժամանակ։
Թագավորն ԱՄՆ էր ժամանել՝ Թրամփի հետ քննարկելու ոչ միայն երկկողմ, այլև Գազայի հատվածի բնաչության հետ կապված նրա նախաձեռնությունը։
Աբդալլահը որոշել է շատ չխոսել մամուլի առջև, իսկ երբ, այնուամենայնիվ, նրան հարց են տվել, նրա ելույթը եղել է զգուշավոր և դիպուկ:
Հարցին՝ Հորդանանը կընդունի՞ Գազայից տեղահանված պաղեստինցիներին, Հորդանանի ղեկավարն ասել է, որ կանի այն, ինչը «լավագույնն» է իր երկրի համար:
Հանդիպումից հետո սոցցանցերի գրառումներում նա հայտարարել է, որ Հորդանանն «անսասան է Գազայի և Արևմտյան ափի պաղեստինցիների տեղաշարժի դեմ իր դիրքորոշման մեջ»:
Նա հավելել է, որ արաբական պետությունները Գազայի համար կմշակեն իրենց սեփական ծրագիրը, որը կներկայացվի լրամշակումից հետո: Նա նաև սիրաշահել է Թրամփին՝ ասելով. «Վերջապես տեսնում եմ մեկին, որ կարող է մեզ վերջնագիծ տանել, որպեսզի կայունություն, խաղաղություն և բարգավաճում լինի մեր բոլորիս տարածաշրջանում»։

The diplomatic posture and vocabulary of Jordanian King Abdullah II during his meeting with Donald Trump have been widely reported.
The king arrived in the United States to discuss not only bilateral issues but also his initiative regarding the settlement of the Gaza Strip with Trump.
Abdullah chose not to speak much to the press, but when asked, his speech was cautious and to the point.
Asked whether Jordan would accept Palestinians displaced from Gaza, the Jordanian leader said he would do what was “best” for his country.
In a post on social media after the meeting, he declared that Jordan was “unwavering in its position against the movement of Palestinians from Gaza and the West Bank.”
He added that Arab states would develop their plan for Gaza, which would be presented after it was finalized. He also flattered Trump, saying, “Finally, I see someone who can take us to the finish line so that there is stability, peace, and prosperity in the region for all of us.”