Ահռելի առաջընթաց ենք գրանցել Ուկրաինայի և Ռուսաստանի հետ բանակցություններում. Թրամփ
Դոնալդ Թրամփը հայտարարել է, որ Ուկրաինայի և Ռուսաստանի միջև խաղաղության համաձայնագիրը շատ մոտ է և վերջերս էական առաջընթացի են հասել։
«Կարծում եմ, որ դա տեղի կունենա։ Վերջին մեկ շաբաթվա ընթացքում մենք հսկայական առաջընթաց ենք գրանցել։ Մենք գործ ունենք ռուսների հետ, գործ ունենք ուկրաինացիների հետ։ Ես կարծում եմ, որ ինչ-որ բան կլինի», - պնդել է նախագահը։
Սպասվում է, որ ԱՄՆ-ի պատվիրակությունը՝ փոխնախագահ Ջեյ Դի Վենսը և Քիթ Քելլոգը, Մյունխենի անվտանգության համաժողովի ընթացքում կհանդիպեն Վլադիմիր Զելենսկու հետ և կքննարկեն խաղաղության գործընթացը։

We have made tremendous progress in negotiations with Ukraine and Russia. Trump
Donald Trump has said that a peace agreement between Ukraine and Russia is very close and that significant progress has been made recently.
“I think it will happen. We’ve made tremendous progress in the last week. We’re dealing with the Russians; we’re dealing with the Ukrainians. I think something will happen,” the president insisted.
The US delegation, including Vice President J.D. Vance and Keith Kellogg, is expected to meet with Volodymyr Zelensky during the Munich Security Conference to discuss the peace process.