Բաքվի «Ռուսական տունը» դադարեցնում է գործունեությունը
Բաքվի «Ռուսական տունը» պատրաստվում է դադարեցնել գործունեությունը։ Ադրբեջանական ԱՊԱ-ի փոխանցմամբ՝ այդ մասին հայտարարել է «Ռուսական տուն»-ը։
«Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարարության պահանջի կապակցությամբ Բաքվում «Ռոսսոտրուդնիչեստվո - Ռուսական տան» ներկայացուցչությունը միջոցներ է ձեռնարկում իր գործունեությունը կասեցնելու համար», - ասվում է «Ռոսսոտրուդնիչեստվոյի» տարածած հաղորդագրության մեջ:
Նշենք, որ զլմ-ներում տեսանյութեր են տարածվում, ըստ որոնց՝ Բաքվում ռուսական տեղեկատվական-մշակութային կենտրոնի շենքի մակագրություններն արդեն ապամոնտաժվում են։ Առայժմ հանվել է միայն ռուսերեն մակագրությունը․ հայտնել է «Ռուսական տան» ներկայացուցիչը։

Baku's "Russian House" ceases operations
According to the Azerbaijani APA, the Russian House in Baku has announced that it will cease operations.
“In connection with the demand of the Azerbaijani Foreign Ministry, the Rossotrudnichestvo—Russian House representative office in Baku is taking measures to suspend its activities,” the statement released by Rossotrudnichestvo says.
It should be noted that videos are being circulated in the media claiming that the inscriptions on the building of the Russian Information and Cultural Center in Baku are already being dismantled. A representative of the Russian House said that only the Russian inscription has been removed so far.