Բաքվի «Ռուսական տունը» դադարեցնում է գործունեությունը
Բաքվի «Ռուսական տունը» պատրաստվում է դադարեցնել գործունեությունը։ Ադրբեջանական ԱՊԱ-ի փոխանցմամբ՝ այդ մասին հայտարարել է «Ռուսական տուն»-ը։
«Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարարության պահանջի կապակցությամբ Բաքվում «Ռոսսոտրուդնիչեստվո - Ռուսական տան» ներկայացուցչությունը միջոցներ է ձեռնարկում իր գործունեությունը կասեցնելու համար», - ասվում է «Ռոսսոտրուդնիչեստվոյի» տարածած հաղորդագրության մեջ:
Նշենք, որ զլմ-ներում տեսանյութեր են տարածվում, ըստ որոնց՝ Բաքվում ռուսական տեղեկատվական-մշակութային կենտրոնի շենքի մակագրություններն արդեն ապամոնտաժվում են։ Առայժմ հանվել է միայն ռուսերեն մակագրությունը․ հայտնել է «Ռուսական տան» ներկայացուցիչը։

Бакинский «Русский дом» готовится прекратить свою деятельность. Как сообщает азербайджанское АПА, об этом заявил сам «Русский дом».
«В связи с требованием Министерства иностранных дел Азербайджана представительство «Россотрудничества — Русский дом» в Баку принимает меры по приостановлению своей деятельности», — говорится в сообщении, распространенном «Россотрудничеством».
Отметим, что в социальных сетях распространяются видеозаписи, согласно которым в Баку уже демонтируются надписи на здании российского информационно-культурного центра. Пока что удалена только надпись на русском языке, сообщил представитель «Русского дома».