«Պետք է վերջ տանք այս պատերազմին». Թրամփը՝ Պուտինի հետ հեռախոսազրույցի մասին
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը հայտարարել է, որ Նահանգները առաջընթաց է գրանցում Ռուսաստանի և Ուկրաինայի միջև պատերազմի դադարեցման բանակցություններում. գրում է Reuters-ը։ Միաժամանակ, սակայն, Թրամփը հրաժարվել է մանրամասներ հաղորդել Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ ունեցած շփումների վերաբերյալ։
Air Force One օդանավում լրագրողների հետ զրույցի ժամանակ Թրամփը չի հերքել, որ իրենց միջև կապ է հաստատվել։ Հարցին, թե արդյոք նա խոսել է Պուտինի հետ, Թրամփը պատասխանել է. «Ես այլևս ոչինչ չեմ ասի։ Եկեք այդպես ասենք՝ ես այլևս ոչինչ չեմ ասի... Սակայն ես սպասում եմ բազմաթիվ այլ խոսակցությունների։ Մենք պետք է վերջ տանք այս պատերազմին»։
«Եթե մենք խոսում ենք, ես չեմ ցանկանում պատմել այդ խոսակցությունների մասին»,- հավելել է Թրամփը։ «Ես հավատում եմ, որ մենք առաջընթաց ենք գրանցում։ Մենք ցանկանում ենք դադարեցնել Ուկրաինայի և Ռուսաստանի պատերազմը»։
Թրամփը նշել է, որ ԱՄՆ-ն կապի մեջ է ինչպես Ռուսաստանի, այնպես էլ Ուկրաինայի հետ. «Մենք բանակցություններ ենք վարում երկու կողմերի հետ»։

"We have to end this war." Trump on phone call with Putin
US President Donald Trump has announced that the United States is making progress in talks to end the war between Russia and Ukraine, Reuters reports. At the same time, however, Trump refused to provide details about his contacts with Russian President Vladimir Putin.
During a conversation with reporters on Air Force One, Trump did not deny that there had been contact between them. When asked whether he had spoken to Putin, Trump replied, "I'm not going to say anything more. Let's put it this way: I won't say anything more... But I'm looking forward to many more conversations. We have to end this war."
"If we are talking, I don't want to talk about those conversations," Trump added. "I believe we are making progress. We want to stop the war between Ukraine and Russia."
Trump noted that the United States is in contact with both Russia and Ukraine: "We are talking to both sides."