Թրամփը ծագումով հայ հայտնի փաստաբանին պաշտոնի է նշանակել
ԱՄՆ-ը նախագահ Դոնալդ Թրամփը Truth սոցցանցի իր էջում հայտնել է, որ Մայքլ Կավուկջյանին նշանակել է Նորվեգիայում ԱՄՆ դեսպանի պաշտոնում։
«Ուրախ եմ տեղեկացնել, որ Մայքլ Կավուկջյանը կդառնա Նորվեգիայի Թագավորությունում Միացյալ Նահանգների հաջորդ դեսպանը»,- գրել է նա։
Կավուկջյանը իրավաբան է և ԿՀՎ-ի նախկին աշխատակից: The New York Times-ը նաև նշում է, որ նա մեծ գումարներ է նվիրաբերել Հանրապետական ​​կուսակցությանը։ 2024 թվականին Կավուկջյանը 700 հազար դոլար է նվիրաբերել Թրամփի նախընտրական թիմին։
Կավուկջյանը 35 տարի աշխատում էր White & Case իրավաբանական ընկերությունում և ներկայացնում էր այնպիսի կորպորատիվ հաճախորդների շահեր, ինչպիսիք են Goldman Sachs-ը, JP Morgan Chase-ը, Citibank-ը, Deutsche Bank-ը և Northern Trust-ը:

Trump appoints prominent lawyer of Armenian descent to office
US President Donald Trump announced on his Truth social media page that he had nominated Michael Kavukjian as the next US Ambassador to Norway.
“I am pleased to announce that Michael Kavukjian will become the next United States Ambassador to the Kingdom of Norway,” he wrote.
Kavukjian is a lawyer and former CIA officer. The New York Times notes that he has donated large sums to the Republican Party. In 2024, He donated $700,000 to Trump’s campaign.
Kavukjian worked for 35 years at the law firm White & Case, representing corporate clients such as Goldman Sachs, JP Morgan Chase, Citibank, Deutsche Bank, and Northern Trust.