Թրամփը պնդում է USAID-ում կոռուպցիայի մասին
ԱՄՆ Միջազգային զարգացման գործակալության (USAID) բարեփոխման որոշումներն անշրջելի են, այնտեղ կոռուպցիան աննախադեպ մակարդակի վրա է, ասել է ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը։
«Արմատական ​​ձախերը խելագարվում են USAID-ի պատճառով: Եվ նրանք ոչինչ չեն կարող անել դրա դեմ, քանի որ ծախսվել է գումարը, մեծ մասը՝ խարդախությամբ, դա բացարձակապես անընդունելի է: Կոռուպցիան չտեսնված մակարդակի վրա է: Փակեք այն»,- գրել է Թրամփը իր Truth Social սոցիալական ցանցում։
Ավելի վաղ ամերիկյան դիվանագիտական ​​և պետական ​​ծառայողների արհմիությունները հայց էին ներկայացրել՝ պահանջելով չեղարկել ԱՄՆ ՄԶԳ-ի վերաբերյալ Թրամփի որոշումները։

Trump alleges corruption at USAID
US President Donald Trump said the decisions to reform the United States Agency for International Development (USAID) are irreversible, as corruption there is at an unprecedented level.
"The radical left is going crazy over USAID. And they can do nothing about it because the money has been spent, much of it fraudulently; it is absolutely unacceptable. Corruption is at an unprecedented level. Shut it down," Trump wrote on his Truth Social social network.
Earlier, American diplomatic and civil service unions filed a lawsuit demanding that Trump's decisions on USAID be canceled.