Ուկրաինայի ԶՈւ-ին 10 անգամ շատ հետևակ է պետք. WSJ
Ուկրաինայի ԶՈւ-ին 10 անգամ շատ հետևակ է պետք՝ Պոկրովսկի շրջանում ռուսական հարձակումը դադարեցնելու համար: Այս մասին գրում է The Wall Street Journal-ը։
Այս մասին պարբերականին պատմել են ուկրաինական բանակի սպաներ, որոնք մարտեր են մղում երկրի արևելքում: Նրանցից մեկը հայտարարել է, որ Պոկրովսկի շրջանում ՌԴ ԶՈւ-ն թվաքանակով հինգ անգամ գերազանցում է Ուկրաինայի զինված ուժերին։
Միևնույն ժամանակ, ուկրաինական հետևակը համալրված է տարեց զինծառայողներով, որոնք վերջերս զորակոչվել են և չունեն փորձ ու մոտիվացիա:
Ռուսական բանակի առաջխաղացումը դանդաղեցնելը հաջողվում է անօդաչու թռչող սարքերի առատության միջոցով, չնայած՝ դրանք չեն կարող լիովին փոխարինել կենդանի ուժին:

Вооруженным силам Украины нужно в 10 раз больше пехоты. WSJ
Для сдерживания российского наступления в районе Покровска Вооруженным силам Украины (ВСУ) требуется в 10 раз больше пехоты. Об этом сообщает The Wall Street Journal (WSJ) со ссылкой на украинских военных, ведущих бои на востоке страны.
Один из офицеров ВСУ отметил, что в этом районе численность российских войск превышает украинские силы в пять раз.
Кроме того, украинская пехота пополняется в основном возрастными военнослужащими, недавно мобилизованными, которые не обладают достаточным опытом и мотивацией.
Замедлить продвижение российской армии удается благодаря широкому использованию беспилотников, однако, как отмечает издание, они не могут полностью заменить живую силу.