Թրամփը կկրկնապատկի պատժամիջոցները Ռուսաստանի դեմ
Ուկրաինայում պատերազմին վերջ տալու համար Թրամփը պատրաստ է կրկնապատկել պատժամիջոցները Ռուսաստանի դեմ․ հայտարարել Է ԱՄՆ նախագահի՝ Ռուսաստանի և Ուկրաինայի հարցերով հատուկ բանագնաց Քիթ Քելլոգը։
Ըստ նրա՝ Կիևը և Մոսկվան ստիպված կլինեն զիջումների գնալ՝ ամենամեծ եվրոպական երկրում զանգվածային սպանություններին վերջ տալու համար:
Քելլոգի խոսքով՝ Ռուսաստանի նկատմամբ պատժամիջոցների կիրառումը գնահատվում է «պայմանական 3 միավորով՝ 1-10 բալանոց սանդղակի դեպքում», կախված նրանից, թե որքան ցավոտ կարող է լինել տնտեսական ճնշումը:
ԱՄՆ-ի պատժամիջոցները, այդ թվում՝ Ռուսաստանի շահութաբեր էներգետիկ հատվածի դեմ ուղղվածները, անվանապես կրկնակի բարձր են, բայց դրանք խստացնելու հնարավորություններ դեռ կան։
«Եվ եթե կա մեկը, ով հասկանում է, թե ինչպես օգտագործել ճնշման լծակները, դա նախագահ Դոնալդ Թրամփն է, և դուք դա կարող եք տեսնել այն օրինակով, թե ինչ է նա արել վերջերս»,- հավելել է Քելլոգը։

Трамп удвоит санкции против России
Трамп готов удвоить санкции против России, чтобы положить конец войне на Украине. Об этом заявил специальный представитель президента США по России и Украине Кит Келлог.
По его словам, Киеву и Москве придется пойти на уступки, чтобы положить конец массовым убийствам в крупнейшей европейской стране.
По словам Келлога, введение санкций против России оценивается «в условные 3 балла по шкале от 1 до 10» в зависимости от того, насколько болезненным может оказаться экономическое давление.
Санкции США, в том числе направленные против прибыльного энергетического сектора России, номинально в два раза жестче, но их еще можно ужесточить.
«И если есть кто-то, кто понимает, как использовать рычаги давления, так это президент Дональд Трамп, и вы можете увидеть это на примере того, что он сделал в последнее время», — добавил Келлог.