Թրամփը կկրկնապատկի պատժամիջոցները Ռուսաստանի դեմ
Ուկրաինայում պատերազմին վերջ տալու համար Թրամփը պատրաստ է կրկնապատկել պատժամիջոցները Ռուսաստանի դեմ․ հայտարարել Է ԱՄՆ նախագահի՝ Ռուսաստանի և Ուկրաինայի հարցերով հատուկ բանագնաց Քիթ Քելլոգը։
Ըստ նրա՝ Կիևը և Մոսկվան ստիպված կլինեն զիջումների գնալ՝ ամենամեծ եվրոպական երկրում զանգվածային սպանություններին վերջ տալու համար:
Քելլոգի խոսքով՝ Ռուսաստանի նկատմամբ պատժամիջոցների կիրառումը գնահատվում է «պայմանական 3 միավորով՝ 1-10 բալանոց սանդղակի դեպքում», կախված նրանից, թե որքան ցավոտ կարող է լինել տնտեսական ճնշումը:
ԱՄՆ-ի պատժամիջոցները, այդ թվում՝ Ռուսաստանի շահութաբեր էներգետիկ հատվածի դեմ ուղղվածները, անվանապես կրկնակի բարձր են, բայց դրանք խստացնելու հնարավորություններ դեռ կան։
«Եվ եթե կա մեկը, ով հասկանում է, թե ինչպես օգտագործել ճնշման լծակները, դա նախագահ Դոնալդ Թրամփն է, և դուք դա կարող եք տեսնել այն օրինակով, թե ինչ է նա արել վերջերս»,- հավելել է Քելլոգը։

Trump to double sanctions against Russia
Trump is ready to double sanctions against Russia to end the war in Ukraine, said Keith Kellogg, the US president’s special envoy for Russia and Ukraine.
According to him, Kyiv and Moscow will have to make concessions to end the mass killings in Europe’s largest country.
According to Kellogg, the imposition of sanctions on Russia is assessed as “a conditional 3 points on a scale of 1-10,” depending on how painful the economic pressure can be.
The US sanctions, including those aimed at Russia’s profitable energy sector, are nominally twice as high, but there is still room to tighten them.
“And if anyone understands how to use the levers of pressure, it is President Donald Trump, and you can see that by the example of what he has done recently,” Kellogg added.