«Առանց ամերիկյան օգնության չենք կարող դիմակայել»․ Զելենսկի
Ուկրաինայի նախագահ Վոլոդիմիր Զելենսկին խոստովանել է, որ նույնիսկ չէր ցանկանա մտածել, թե ինչ կլինի Ուկրաինայի հետ, եթե ԱՄՆ-ն դադարի աջակցել։ Նրա խոսքով՝ առանց ամերիկյան օգնության Ուկրաինայի զինված ուժերը չեն կարողանա դիմակայել Ռուսաստանի Դաշնությանը։
«Ես նույնիսկ չեմ ցանկանում պատկերացնել, թե ինչ կլինի, եթե պատերազմը շարունակվի առանց ԱՄՆ-ի աջակցության։ Ես այսօր ռիսկի չեմ անի նույնիսկ եզրակացություններ անել, թե ինչ կարող է լինել: Վստահ չեմ, որ մենք կարող ենք դիմակայել»,- ասել է Զելենսկին։
Նա շնորհակալություն է հայտնել Միացյալ Նահանգներին աջակցությունը չդադարեցնելու համար, սակայն նշել է, որ դեռ վաղ է խոսել օգնության նոր փաթեթների մասին։

Ukrainian President Volodymyr Zelensky admitted that he would not even want to think about what would happen to Ukraine if the United States stopped supporting it. According to him, without American help, the Ukrainian armed forces would not be able to resist the Russian Federation.
“I don’t even want to imagine what would happen if the war continued without US support. I won’t even risk concluding today about what could happen. I’m not sure that we can withstand it,” Zelensky said.
He thanked the United States for continuing its support but noted that it was too early to discuss new aid packages.