Ադրբեջանը մեկ միլիոն դոլար է հատկացրել Ուկրաինային
Ադրբեջանը մեկ միլիոն դոլարի մարդասիրական օգնություն է հատկացրել Ուկրաինային, համապատասխան հրամանագիրը տեղադրվել է երկրի նախագահ Իլհամ Ալիևի կայքում։
«Ադրբեջանի Հանրապետությունը, հիմնվելով հումանիզմի սկզբունքների վրա, հումանիտար օգնություն է ցուցաբերում աշխարհի բազմաթիվ երկրների երկկողմ և բազմակողմ հիմունքներով»,- ասվում է տեքստում։
Փաստաթղթի համաձայն՝ նախագահի պահուստային ֆոնդից 1 մլն դոլարի չափով օգնություն կտրամադրվի Ադրբեջանում արտադրված էլեկտրական սարքավորումների գնման և առաքման համար։
Նշվում է, որ Ադրբեջանի կառավարությունը մի քանի անգամ մարդասիրական օգնություն է ուղարկել ուկրաինացիներին։

Azerbaijan has allocated one million dollars in humanitarian aid to Ukraine, according to a decree posted on the country's President's website, Ilham Aliyev.
"The Republic of Azerbaijan, based on the principles of humanism, provides humanitarian aid to many countries of the world on a bilateral and multilateral basis," the text says.
According to the document, assistance of one million dollars will be provided by the presidential reserve fund for the purchase and delivery of electrical equipment manufactured in Azerbaijan.