Շվեդիայում դպրոցում հրաձգության հետևանքով զոհերի թիվը հասել է 11-ի
Շվեդիայում՝ մեծահասակների կրթության կենտրոնում տեղի ունեցած հրաձգության հետևանքով զոհվել է 11 մարդ,․ հայտնում է երկրի ոստիկանությունը։ Սա Շվեդիայում երբևէ տեղի ունեցած ամենաարյունալի հրաձգությունն է, որը երկրի վարչապետն անվանել է «ցավոտ օր»։
Ոստիկանությունը հայտնել է, որ ենթադրյալ հրաձիգը զոհվածների թվում է։ Որոնողական աշխատանքները շարունակվում են՝ հնարավոր այլ տուժածների հայտնաբերելու համար։ Դեպքը տեղի է ունեցել Օրեբրո քաղաքում գտնվող դպրոցում։
Կատարվածի դրդապատճառները դեռևս անհայտ են։
Ոստիկանության կայքում հրապարակված հաղորդագրության մեջ նշված է․  «Այս պահին հաստատվել է 11 զոհ։ Վիրավորների թիվը դեռևս անհայտ է։ Նրանց առողջական վիճակի մասին տեղեկություններ այս պահին չունենք»։
Նախնական տվյալներով մարդասպանը գործել է միայնակ։ Կասկածյալը նախկինում հայտնի չի եղել ոստիկանությանը։

Death toll from Swedish school shooting rises to 11
Eleven people have been killed in a shooting at an adult education center in Sweden, police said. It was the deadliest mass shooting in Sweden's history, and the country's prime minister called it a "painful day."
Police said the suspected shooter was among the dead. Searches are ongoing for other possible victims. The incident took place at a school in the city of Örebro.
The motive for the attack is still unknown.
A statement on the police website said: "There are currently 11 confirmed deaths. The number of injured is still unknown. We do not have any information on their condition at this time."