Միացյալ Թագավորության վարչապետ Քիր Ստարմերը անսպասելիորեն ներկայացել է Բրյուսելում ԵՄ երկրների ղեկավարների հանդիպմանը։ Ինչպես պարզվում է, Մեծ Բրիտանիայի վարչապետը համագործակցություն է հաստատում պաշտպանական հարցերի շուրջ։
«Մենք ցանկանում ենք անվտանգության հավակնոտ գործընկերություն կառուցել Միացյալ Թագավորության և ԵՄ-ի միջև՝ ՆԱՏՕ-ին աջակցելու համար», - ասել է Ստարմերը:
Եվրախորհրդի նախագահ Անտոնիո Կոստան հայտարարել է, որ մայիսին Բրիտանիայում համատեղ գագաթնաժողով է նախատեսված՝ քննարկելու Պուտինի ագրեսիվ քայլերից պաշտպանությունը։ Ստարմերը նաև կարծում է, որ Եվրոպան պետք է պաշտպանվի ռուսական դիվերսիաներից:

UK Prime Minister Keir Starmer surprised EU leaders in Brussels by making a surprise appearance. The British Prime Minister is establishing cooperation on defense issues.
"We want to build an ambitious security partnership between the UK and the EU to support NATO," Starmer said.
European Council President Antonio Costa said a joint summit is planned in Britain in May to discuss defense against Putin's aggressive moves. Starmer also believes that Europe must defend itself against Russian subversion.