Իսրայելը նոր ռազմաբազաներ է կառուցում Գոլանի բարձունքներում. WP
Իսրայելը, որը պնդում է, թե իր ներկայությունը Սիրիայում ժամանակավոր բնույթ է կրում, երկու նոր ռազմաբազա է կառուցում օկուպացված Գոլանի բարձունքներում: Այս մասին հայտնում է ամերիկյան The Washington Post թերթը՝ վկայակոչելով արբանյակային լուսանկարներն ու փորձագետների վերլուծությունը։
Պարբերականի տվյալներով՝ պատկերները հաստատում են Իսրայելի ռազմական ընդլայնումը Գոլանի բարձունքների տարածքում՝ չնայած նրա ներկայության ժամանակավոր բնույթի մասին հավաստիացումներին:
Արբանյակային լուսանկարները, որոնք ուսումնասիրել է WP-ն, ցույց են տալիս երկու ռազմական օբյեկտի կառուցումը. բազաներից մեկն արդեն շրջապատված է պատերով և ներառում է մի քանի շենք և տրանսպորտային միջոց, երկրորդը գտնվում է մոտ 8 կմ հարավ:

Israel is building new military bases in the Golan Heights. WP
Israel, which claims that its presence in Syria is temporary, is building two new military bases in the occupied Golan Heights. This is reported by the American newspaper The Washington Post, citing satellite photos and expert analysis.
According to the newspaper, the images confirm Israel's military expansion in the Golan Heights despite assurances that its presence is temporary.
The WP studied satellite photos that show the construction of two military facilities: one base is already surrounded by walls and includes several buildings and vehicles, and the second is located about 8 km to the south.