Պայթյուն Մոսկվայում. մահափորձի թիրախը եղել է Արմեն Սարգսյանը
Այսօր ուժեղ պայթյուն է որոտացել Մոսկվայի «Алые паруса» բնակելի համալիրի 29 հարկանի շենքում։ ТАСС-ի փոխանցմամբ՝ մեկ մարդ զոհվել է, չորսը՝ վիրավորվել։ Ըստ իրավապահների, պայթյունը ծրագրված է եղել։
Տեղի ունեցածի հետևանքով վիրավորվել է ինքնահռչակ «Դոնեցկի Հանրապետության» բռնցքամարտի ֆեդերացիայի նախագահ Արմեն Սարգսյանը։
«Սարգսյանը ծանր վիճակում հոսպիտալացվել է, նրա թիկնապահը զոհվել է»,- հայտնել է գործակալության աղբյուրը։
Նշվում է, որ պայթյունը Արմեն Սարգսյանի դեմ մահափորձ է։ ТАСС-ը, հղում անելով հետախուզական ծառայություններին, գրում է, որ այն կանխամտածված և մանրակրկիտ ծրագրված է եղել։
Նշվում է, որ պայթուցիկ սարքը, հնարավոր է, տեղափոխվել է առաքիչի միջոցով։
Լրատվամիջոցները հայտնում են, որ Արմեն Սարգսյանն այժմ գտնվում է հիվանդանոցի վերակենդանացման բաժանմունքում։ Նախնական տվյալներով՝ նա ունի գանգուղեղային վնասվածք, կոնտուզիա և այրվածքներ։ Վիճակը գնահատվում է ծանր։ Այժմ բժիշկներն ամպուտացնում են նրա ոտքը։

A powerful explosion rocked a 29-story building in Moscow's Alye Parusa residential complex today. According to TASS, one person was killed, and four were injured. According to law enforcement agencies, the explosion was planned.
The incident injured Armen Sargsyan, the president of the self-proclaimed "Donetsk Republic" boxing federation.
"Sargsyan was hospitalized in serious condition, and his bodyguard was killed," the agency's source reported.
It is noted that the explosion was an assassination attempt on Armen Sargsyan. TASS, citing intelligence services, writes that it was premeditated and meticulously planned.
It is noted that a courier may have transported the explosive device.
The media reports that Armen Sargsyan is currently in the hospital's intensive care unit. According to preliminary data, he has a skull injury, contusion, and burns. His condition is considered severe. Doctors are now amputating his leg.