«Մեզ համար շատ կարևոր է Ադրբեջանի և Հայաստանի անվտանգությունը». Իրանի ԱԳՆ խոսնակ
«Մեզ համար շատ կարևոր է կովկասյան տարածաշրջանի անվտանգությունը և բոլոր հարևանների, այդ թվում՝ Ադրբեջանի և Հայաստանի անվտանգությունը»․ հայտարարել է Իրանի ԱԳՆ խոսնակ Իսմայիլ Բաղային այսօր տեղի ունեցած մամուլի ասուլիսի ժամանակ։
«Մենք լավ հարաբերություններ ունենք Ադրբեջանի և Հայաստանի հետ, և կան դիվանագիտական ​​շփումներ, որոնք վերջին օրերին աճել են։
Մենք հայտարարել ենք և վերահաստատում ենք մեր պատրաստակամությունը՝ ցանկացած օգնություն ցուցաբերել Հարավային Կովկասում անվտանգության և կայունության ամրապնդման համար, այդ թվում՝ աջակցելով այս երկու երկրների միջև երկխոսության առաջխաղացմանը»,- հայտարարել է Բաղային։

"The security of Azerbaijan and Armenia is critical to us." Iranian Foreign Ministry Spokesperson
“The security of the Caucasus region and the security of all neighbors, including Azerbaijan and Armenia, is critical to us,” Iranian Foreign Ministry spokesman Esmail Baghaei said during a press conference today.
“We have good relations with Azerbaijan and Armenia, and diplomatic contacts have recently increased.
We have stated and reaffirmed our readiness to provide any assistance to strengthen security and stability in the South Caucasus, including by supporting the advancement of dialogue between these two countries,” Baghaei said.