ԱՄՆ–ում ինքնաթիռը բախվել է զինվորական ուղղաթիռին
American Airlines ավիաընկերության ինքնաթիռը, որում եղել է 64 մարդ, Վաշինգտոնի՝ Ռեյգանի անվան ազգային օդանավակայանի մոտ բախվել է ռազմական ուղղաթիռի և ընկել գետը․ հայտնում է APnews-ը։
Նախնական տվյալներով ՝ ուղևորատար ինքնաթիռում եղել է 60 ուղևոր և անձնակազմի 4 անդամ, իսկ ուղղաթիռում՝ 4 հոգի: Տուժածների մասին տեղեկություններ դեռ չկան։ Վաշինգտոնի մերձակա օդանավակայանից բոլոր թռիչքներն ու վայրէջքները դադարեցվել են, քանի որ իրավապահ մարմինների ուղղաթիռները այժմ շրջում են դեպքի վայրում՝ ողջ մնացածների որոնման համար։
Կատարվածի մասին տեղյակ է պահվել նաև նախագահ Դոնալդ Թրամփին։
Դաշնային ավիացիոն վարչությունը հայտնել է, որ օդային բախումը տեղի է ունեցել մոտավորապես ժամը 21:00-ին, երբ տարածաշրջանային ինքնաթիռը, որը մեկնել էր Վիչիտայից Կանզաս, բախվել է ռազմական Բլեքհոք ուղղաթիռի հետ օդանավակայանի թռիչքուղուն մոտենալիս։

Plane collides with military helicopter in US
According to preliminary data, 60 passengers and 4 crew members were on board the passenger plane, and 4 people were on board the helicopter. There are no reports of injuries yet. All takeoffs and landings from the airport near Washington have been suspended, as law enforcement helicopters are currently circling the scene to search for survivors.
President Donald Trump has also been informed of the incident.
The Federal Aviation Administration said the mid-air collision occurred at approximately 9 p.m. when a regional plane traveling from Wichita to Kansas collided with a military Blackhawk helicopter as it approached the runway.