«Իրական խաղաղության հասնելու հնարավորություն կա, բայց Պուտինը վախենում է». Զելենսկի
«Իրական խաղաղության հասնելու հնարավորություն կա, բայց Պուտինը վախենում է բանակցություններից և ամեն ինչ անում պատերազմը ձգձգելու համար»․ այս մասին հայտարարել է Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկին։
Նա մեկնաբանել է Պուտինի այն հայտարարությունը, թե Զելենսկին իրավունք չունի ստորագրել Ռուսաստանի հետ վերջնական խաղաղության համաձայնագիր․
«Այսօր Պուտինը կրկին հաստատեց, որ վախենում է բանակցություններից, վախենում է ուժեղ առաջնորդներից և ամեն ինչ անում՝ պատերազմը ձգձգելու համար։ Նրա ամեն քայլը և ցինիկ հնարքները ուղղված են պատերազմն անվերջանալի դարձնելուն», - հայտարարել Է Զելենսկին։
Նա նշել է, որ այժմ «իրական խաղաղության հասնելու հնարավորություն կա», բայց Պուտինն ամեն ինչ անում է, որպեսզի «կամ շարունակի սպանել, կամ դադար վերցնի, որպեսզի հետագայում, հիբրիդային հարվածներ հասցնելով, նոր լայնամասշտաբ ներխուժում պատրաստի»:

"There is a chance to achieve real peace, but Putin is afraid." Zelensky
“There is a chance to achieve real peace, but Putin is afraid of negotiations and is doing everything to prolong the war,” Ukrainian President Volodymyr Zelensky said.
He commented on Putin’s statement that Zelensky had no right to sign a final peace agreement with Russia.
“Today, Putin once again confirmed that he is afraid of negotiations, afraid of strong leaders, and is doing everything to prolong the war. His every step and cynical tricks are aimed at making the war endless,” Zelensky said.
He noted that now “there is a chance to achieve real peace,” but Putin is doing everything to “either continue to kill or take a break, to prepare a new large-scale invasion in the future, carrying out hybrid strikes.”