Ադրբեջանը կարող է մասնակցել Սիրիայում Թուրքիայի ռազմական գործողությանը
Ադրբեջանը կարող է մասնակցել Սիրիայում Թուրքիայի ռազմական գործողությանը։ Այս մասին հայտնում է ադրբեջանական TURAN գործակալությունը։
Ադրբեջանի պաշտպանության փոխնախարար, գեներալ-գնդապետ Հիքմեթ Միրզաևը ժամանել է սահմանամերձ թուրք-սիրական սահմանին գտնվող Քելես բնակավայր:
Ինչպես հայտնել է Թուրքիայի պաշտպանության նախարարությունը, ադրբեջանցի զինվորականները մասնակցել են Թուրքիայի հատուկ նշանակության ուժերի հրամանատարության հետ հանդիպմանը:
Թուրքիայի ռազմաօդային ուժերի ցամաքային ուժերի հրամանատար Բայրաքթարօղլուն տեղեկացրել է Թուրքիայի և Ադրբեջանի ցամաքային զորքերի միջև ռազմական համագործակցության և գործողությունների համակարգման, ինչպես նաև ձեռք բերված օպերատիվ փորձի մասին:
«Ավելի վաղ Ադրբեջանի ղեկավարությունը հայտարարել էր, որ Թուրքիայի հետ կմասնակցի Սիրիայի վերականգնմանը: Ըստ ամենայնի, Հիքմեթ Միրզոևի այցը խոսում է նաև Սիրիայում ռազմական գործողություններին մասնակցելու` Բաքվի մտադրության մասին»,- հաղորդում է TURAN գործակալությունը։

Azerbaijan may participate in Turkey's military operation in Syria
The Azerbaijani TURAN agency reports that Azerbaijan may participate in Turkey's military operation in Syria.
Colonel General Hikmet Mirzayev, the deputy minister of defense of Azerbaijan, has arrived at the Keles settlement on the Turkish-Syrian border.
According to the Turkish Defense Ministry, the Azerbaijani military met with the Turkish special forces' command.
Commander of the Ground Forces of the Turkish Air Force Bayraktaroglu reported on the military cooperation and coordination of operations between the Turkish and Azerbaijani ground forces and the operational experience gained.
"Earlier, the Azerbaijani leadership announced that it would participate in the reconstruction of Syria with Turkey. Hikmet Mirzayev's visit also speaks of Baku's intention to participate in military operations in Syria," the TURAN agency reported.