Եգիպտոսը և Հորդանանը մերժել են Թրամփին
Եգիպտոսը և Հորդանանը մերժել են Գազայի հատվածից ավելի քան մեկ միլիոն պաղեստինցու վերաբնակեցման՝ ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի առաջարկը:
«Մենք դեմ ենք Գազայի հատվածից պաղեստինցիների տեղափոխմանը և ցանկանում ենք երաշխավորել, որ պաղեստինցիները մնան իրենց հողում»,- հայտարարել է Հորդանանի ԱԳ նախարար Այման աս-Սաֆադին:
CNN-ի փոխանցմամբ՝ ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը հունվարի 25-ին հայտնել էր, որ Հորդանանի թագավորի հետ խոսել է բնակարանաշինության և Գազայից հարևան երկրներ ավելի քան մեկ միլիոն պաղեստինցու վերաբնակեցման հնարավորության մասին:

Egypt and Jordan reject Trump
Egypt and Jordan have rejected US President Donald Trump's proposal to resettle more than a million Palestinians from the Gaza Strip.
"We oppose the transfer of Palestinians from the Gaza Strip and want to ensure that the Palestinians remain in their land," Jordanian Foreign Minister Ayman al-Safadi said.
According to CNN, US President Donald Trump said on January 25 that he had spoken with the King of Jordan about housing and the possibility of resettling more than a million Palestinians from Gaza to neighboring countries.