Հայաստանի ղեկավարությանը Եվրամիության հետ սիրախաղ է սկսել․ Լուկաշենկո
Բելառուսի նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոն լրագրողների հետ զրույցում հայտարարել է, որ Հայաստանի ղեկավարությանը Եվրամիության հետ սիրախաղ է սկսել, գրում է ԲԵԼՏԱ-ն։
«ԵՄ-ի հետ սկսեցին սիրախաղ անել, շատ վտանգավոր խաղ է։ Հանգստացրե՛ք նրան այնտեղ, Փաշինյանը կկործանի Հայաստանը, նա նաև իր դեմ է շրջում Ռուսաստանին։ Շրջապատված է, մի փոքր տարածք, բնակչությունը հսկա չէ, և նա իրեն շրջապատել է թշնամիներով։ Հիմա Եվրամիությունը կսկսի նրան ինչ-որ բան անել՝ օգնելու համար»,- հայտարարել է նա։
Ալեքսանդր Լուկաշենկոն խոսել է նաև Բելառուսի նկատմամբ Հայաստանի ղեկավարության դժգոհության մասին։
«Նրանք ինձնից վիրավորված են, քանի որ ես Ադրբեջանին եմ աջակցել։ Քավ լիցի, ես միշտ սատարել եմ ողջախոհությունը, ես կողմ եմ եղել, որ պատերազմ չլինի»,- ասել նա։
Լուկաշենկոն ասել է, որ ժամանակին միջնորդական գործառույթ է իրականացրել Ադրբեջանի և Հայաստանի ղեկավարների միջև՝ փորձելով նպաստել տարածքային վեճի խաղաղ կարգավորմանը։

Руководство Армении заигрывает с Евросоюзом. Лукашенко
Президент Беларуси Александр Лукашенко в беседе с журналистами заявил, что руководство Армении начало заигрывать с Европейским союзом, сообщает БЕЛТА.
«Начали заигрывать с ЕС — это очень опасная игра. Успокойте его там, Пашинян разрушит Армению. Он еще и идет против России. Окружен, территория небольшая, население не огромное, и он окружил себя врагами. Сейчас Евросоюз начнет что-то делать, чтобы ему помочь», — сказал Лукашенко.
Он также прокомментировал недовольство армянского руководства в адрес Беларуси.
«Они обижены на меня, потому что я поддержал Азербайджан. Да упаси Бог, я всегда выступал за здравый смысл, я был против войны», — отметил Лукашенко.
Президент Беларуси добавил, что в свое время выполнял посредническую роль между руководством Азербайджана и Армении, пытаясь содействовать мирному урегулированию территориального конфликта.