Մենք շարունակելու ենք համագործակցել ԵՄ-ի հետ. Կոբախիձե
Մենք հավատարիմ ենք մնում Վրաստանի եվրաինտեգրման հետ կապված պարտավորություններին,- լրագրողներին ասել է Վրաստանի վարչապետ Իրակլի Կոբախիձեն։
Ինչպես նշել է կառավարության ղեկավարը, չնայած հարաբերություններում առկա դժվարություններին, Վրաստանը շարունակում է համագործակցել Եվրամիության հետ։
«Չնայած հարաբերություններում առկա դժվարություններին, մենք շարունակելու ենք համագործակցել Եվրամիության հետ, և դրա ևս մեկ դրսևորումն այն է, որ մենք կատարում ենք մեր բոլոր պարտավորությունները, այդ թվում՝ համապատասխան փաստաթուղթը Եվրահանձնաժողովին ներկայացնելու մեր պարտավորություններից մեկը։ Սա տնտեսական բարեփոխումների ծրագիր է, այն ներառում է երեք տարի՝ այս ծրագիրը կազմված է 2025-2026-2027 թվականների համար, և խոսքը մակրոտնտեսական և հարկաբյուջետային խնդիրների մասին է։ Մենք ամեն ինչի վերաբերյալ մեր հստակ տեսլականը ներկայացրել ենք Եվրահանձնաժողովին։ Մենք, բնականաբար, հավատարիմ ենք մնում Վրաստանի եվրաինտեգրման հետ կապված պարտավորություններին»,- ասել է Իրակլի Կոբախիձեն։

We will continue to cooperate with the EU. Kobakhidze
As the head of government noted, despite the difficulties in relations, Georgia continues cooperating with the European Union.
“Despite the difficulties in relations, we will continue to cooperate with the European Union, and another manifestation of this is that we are fulfilling all our obligations, including one of our obligations to submit the relevant document to the European Commission. This economic reform program covers three years; this program is drawn up for 2025-2026-2027, and we are discussing macroeconomic and fiscal issues. We have presented our clear vision of everything to the European Commission. We, of course, remain committed to Georgia’s European integration commitments,” Irakli Kobakhidze said.