ԱՄՆ-ում Թուրքիայի դեսպանը այսօր կհանդիպի Բոնոյի հետ. TURAN
Թրամփի վարչակազմն այս շաբաթ նոր բանակցություններ է սկսել Թուրքիայի հետ՝ հատուկ ուշադրություն դարձնելով երկկողմ և տարածաշրջանային հարցերին, այդ թվում՝ Հարավային Կովկասում խաղաղությանը, հաղորդում է ադրբեջանական TURAN գործակալությունը:
Ինչպես հաղորդել է TURAN-ի վաշինգտոնյան թղթակիցը, ԱՄՆ-ում Թուրքիայի դեսպան Սեդաթ Օնալն այսօր հանդիպում կունենա Լուի Բոնոյի հետ, ով նախկինում եղել է Բայդենի վարչակազմի կովկասյան բանակցությունների հարցերով խորհրդականը:
Այժմ Թրամփի վարչակազմը բարձրացրել է Բոնոյի պաշտոնը՝ դարձնելով Պետդեպարտամենտի Եվրոպայի և Եվրասիայի հարցերով բյուրոյի ղեկավար։
Հիշեցնենք, որ ԱՄՆ նորանշանակ պետքարտուղար Մարկո Ռուբիոն հեռախոսազրույց էր ունեցել Թուրքիայի արտգործնախարար Հաքան Ֆիդանի հետ և քննարկել Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև կայուն և արժանապատիվ խաղաղության հաստատման կարևորությունը:

Turkish Ambassador to the US to Meet with Bono Today. TURAN
The Trump administration has launched new talks with Turkey this week, focusing on bilateral and regional issues, including peace in the South Caucasus, the Azerbaijani TURAN news agency reported.
TURAN's Washington correspondent reports that Turkish Ambassador to the United States Sedat Onal will meet today with Louis Bono, who previously served as the Biden administration's adviser on Caucasus negotiations.
Now, the Trump administration has elevated Bono to the State Department's Director of the Bureau of European and Eurasian Affairs.
It should be recalled that newly appointed US Secretary of State Marco Rubio spoke with Turkish Foreign Minister Hakan Fidan and discussed the importance of establishing a stable and dignified peace between Armenia and Azerbaijan.