Մենք պատրաստ ենք նորացնել ԱՄՆ-ի հետ մեր ռազմավարական գործընկերությունը. Կոբախիձե
Մենք ուրախ ենք, որ ընդհանուր արժեք ունենք նախագահի նոր վարչակազմի հետ: Շատ բան կախված կլինի նրանից, թե արդյոք նախագահ Թրամփի վարչակազմը կկարողանա ամբողջությամբ հաղթել «Deep State»-ն ԱՄՆ-ում,- հայտարարել է Վրաստանի վարչապետ Իրակլի Կոբախիձեն։
Վարչապետի խոսքով՝ Վրաստանի իշխանությունը ցանկանում է մաքուր էջից թարմացնել ԱՄՆ-ի հետ ռազմավարական գործընկերությունը։
«Մենք, իհարկե, շատ շահագրգռված ենք ԱՄՆ-ի հետ հարաբերությունների վերականգնմամբ։ Ավելին, մենք հայտարարել ենք, որ ցանկանում ենք թարմացնել ԱՄՆ-ի հետ ռազմավարական գործընկերությունը մաքուր էջից, և ավելին, մենք ցանկանում ենք դա անել կոնկրետ ճանապարհային քարտեզով, մոտավորապես նույն ճանապարհային քարտեզով, որը ստեղծվել է ԵՄ-Վրաստան հարաբերությունների համար, ինչպես օրինակ Ասոցացման օրակարգը: Մենք պատրաստ ենք նորացնել ԱՄՆ-ի հետ մեր ռազմավարական գործընկերությունը կոնկրետ ուղեցույցներով, կոնկրետ ցուցանիշներով։ Մենք ուրախ ենք, որ ընդհանուր արժեք ունենք նախագահի նոր վարչակազմի հետ: Շատ բան կախված կլինի նրանից, թե արդյոք նախագահ Թրամփի վարչակազմը կկարողանա լիովին հաղթել «Deep State»-ն ԱՄՆ-ում։ Մենք լավատես ենք և լիովին պատրաստ ենք վերսկսել վրաց-ամերիկյան հարաբերությունները»,- ասել է Վրաստանի վարչապետը։

We are ready to renew our strategic partnership with the US. Kobakhidze
Georgian Prime Minister Irakli Kobakhidze stated, "We are glad we shared values ​​with the new presidential administration. Much will depend on whether the Trump administration can completely defeat the "Deep State" in the United States.
According to the prime minister, the Georgian government wants to renew its strategic partnership with the United States from scratch.
"We are, of course, very interested in restoring relations with the United States. Moreover, we have stated that we want to renew the strategic partnership with the United States from a clean slate. Moreover, we want to do this with a concrete roadmap, the same roadmap created for EU-Georgia relations, such as the Association Agenda. We are ready to renew our strategic partnership with the United States with concrete guidelines and indicators. We are glad that we have common values ​​with the new presidential administration. Much will depend on whether the administration of President Trump will be able to completely defeat the "Deep State" in the United States. "We are optimistic and fully prepared to resume Georgian-American relations," the Georgian Prime Minister said.