Սկսվել է ԱՄՆ-ից ներգաղթյալների զանգվածային արտաքսումը. Bild
Թրամփը սկսել է ԱՄՆ-ից միգրանտների զանգվածային արտաքսման գործընթացը։ Նրանց արդեն սկսել են դուրս բերել երկրից։ Այս մասին հաղորդում է գերմանական Bild գործակալությունը։
Պարբերականը գրում է, որ առաջին հարյուրավոր անօրինական միգրանտներին արդեն դուրս են բերել ռազմական ինքնաթիռներով, իսկ ավելի վաղ Թրամփը հայտարարել էր, որ մտադիր է արտաքսել «միլիոնավոր միգրանտների»:
«Թրամփի վարչակազմը ձերբակալել է 538 անօրինական միգրանտի։ Տեղի է ունենում պատմության մեջ ամենամեծ զանգվածային արտաքսումը»,- հայտարարել է Սպիտակ տան մամուլի խոսնակ Կարոլինա Լիվիտը։

Mass deportation of immigrants from the US has begun. Bild
Trump has begun the process of mass deportation of migrants from the United States. They have already started to be taken out of the country. The German Bild agency reports this.
The magazine writes that the first hundreds of illegal migrants have already been taken out by military aircraft, and earlier, Trump announced that he intends to deport "millions of migrants."
"The Trump administration has arrested 538 illegal immigrants. The largest mass deportation in history is taking place," said White House spokeswoman Karoline Leavitt.