Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկին բացատրել է, թե քանի խաղաղապահ է պետք Ուկրաինային և ինչից է դա կախված: Այս մասին նա հայտնել Է Bloomberg-ին տված հարցազրույցում:
«Ես չասացի, որ մեզ 200 հազար է պետք։ Լրագրողը հարցրեց 200 հազարի մասին, ես ասացի՝ դա կարող է լինել ավելին, կարող է լինել ավելի քիչ։ Ինչից է դա կախված: Ես նորից կհիշեմ, թե ինչ բանակ պետք է լինի Ուկրաինայում, եթե մենք ՆԱՏՕ-ում չենք։ Որովհետև եթե չկա անվտանգության այլ միություն Ուկրաինայի համար, և եթե մենք խոսենք միլիոնանոց բանակի մասին, որը կարող է կանգնեցնել Պուտինի զորքը, և եթե մենք ասենք, որ նման բանակ պահելու հնարավորություն չկա, իսկ Եվրոպան և ԱՄՆ-ն ասեն՝ եկեք նվազեցնենք, ապա եթե մենք այն նվազեցնենք 200, 300, 500 հազարով, դրա փոխարեն այլ զորքեր են պետք։ Այն քանակով, որով մենք նվազեցրել ենք», – պարզաբանել Է նախագահը։

Zelensky said how many peacekeepers will be needed for security
In an interview with Bloomberg, Ukrainian President Volodymyr Zelensky explained how many peacekeepers Ukraine needs and what it depends on.
"I did not say that we need 200 thousand. The journalist asked about 200 thousand; I said it could be more or less. What does it depend on? I will remember again what army should be in Ukraine if we are not in NATO. Because if there is no other security union for Ukraine, and if we talk about a million-strong army that can stop Putin's army, and if we say that there is no way to keep such an army. Europe and the United States say, let's reduce it, then if we let's reduce it by 200, 300, 500 thousand, we need other troops instead. By the amount by which we reduced it", the president clarified.