Ռուբիոն վերահաստատում է Իսրայելին անսասան աջակցությունը
ԱՄՆ նոր պետքարտուղար Մարկո Ռուբիոն Իսրայելի վարչապետ Բենիամին Նեթանյահուի հետ հեռախոսազրույցի ժամանակ ընդգծել է Իսրայելին Վաշինգտոնի շարունակական աջակցությունը։ Այս մասին ասել է ԱՄՆ Պետդեպարտամենտի խոսնակ Թեմմի Բրյուսը։
Ռուբիոն նշել է, որ Իսրայելին աջակցելը նախագահ Դոնալդ Թրամփի թիվ մեկ առաջնահերթությունն է։
Ռուբիոն շնորհավորել է Նեթանյահուին «Համասի և Հեզբոլլահի դեմ պայքարում Իսրայելի հաջողությունների համար» և խոստացել շարունակել ջանքերը Գազայի բոլոր բանտարկյալներին ազատելու համար։
Բացի այդ, կողմերը քննարկել են Իրանի կողմից բխող սպառնալիքները և պայմանավորվել շարունակել համատեղ աշխատանքը՝ այդ մարտահրավերներին դիմակայելու համար։

Rubio reaffirms unwavering support for Israel
The new US Secretary of State, Marco Rubio, emphasized Washington's continued support for Israel during a telephone conversation with Israeli Prime Minister Benjamin Netanyahu, as stated by the US State Department spokesperson Tammy Bruce.
Rubio noted that supporting Israel is President Donald Trump's number one priority.
Rubio congratulated Netanyahu on "Israel's success in the fight against Hamas and Hezbollah" and promised to continue efforts to free all prisoners in Gaza.
In addition, the parties discussed Iran's threats and agreed to continue working together to face these challenges.