Բայդենը խոստացել է աղոթել ԱՄՆ-ի համար
ԱՄՆ նախկին նախագահ Ջո Բայդենը խոստացել է աղոթել ԱՄՆ-ի բարգավաճման համար առաջիկա չորս տարիների ընթացքում իր իրավահաջորդ Դոնալդ Թրամփին ուղղված նամակում, ուղերձը հրապարակել է Fox News հեռուստաալիքը։
Նամակի տեքստում Բայդենը Թրամփին և նրա ընտանիքին մաղթում է «ամենայն բարիք առաջիկա չորս տարիներին»։
«Ամերիկացի ժողովուրդը ամբողջ աշխարհով մեկ նայում են այս շենքին՝ (Սպիտակ տանը - խմբ.) նրա կայունության պատմության անխուսափելի փոթորիկների ժամանակ: Ես աղոթում եմ, որ հաջորդ չորս տարիներին լինի բարգավաճում և խաղաղություն։ Թող Աստված օրհնի և առաջնորդի ձեզ, ինչպես որ օրհնել և առաջնորդել է մեր երկիրը նրա հիմնադրման օրվանից»,- գրել է Բայդենը։
Թրամփը Բայդենի նամակն անվանել է «մի փոքր ոգեշնչող»։ «Ես մտածեցի, որ դա լավ է, ես պետք է թույլ տամ, որ մարդիկ դա տեսնեն»,- ասել է ԱՄՆ-ի նախագահը:

Biden promised to pray for the United States
In a letter to his successor, Donald Trump, former US President Joe Biden promised to pray for the prosperity of the United States over the next four years. The Fox News channel published the message.
In the text of the letter, Biden wishes Trump and his family "all the best for the next four years."
"The American people worldwide look to this building (the White House) during the inevitable storms of its history. I pray there will be prosperity and peace in the next four years. "May God bless and guide you as he has blessed and guided our country since its founding," Biden wrote.
Trump called Biden's letter "a little inspiring." "I thought, well, I have to let people see it," the US president said.