«Հետո ավելի վատ կլինի»․ Թրամփը՝ Պուտինին
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը հայտարարել է, որ ուկրաինական հակամարտությունը կարող է լուծվել «հեշտ կամ դժվար ճանապարհով»՝ ընդգծելով, որ միշտ նախընտրելի է առաջին տարբերակը։
«Չեմ ուզում վնասել Ռուսաստանին։ Ես սիրում եմ ռուս ժողովրդին և միշտ շատ լավ հարաբերություններ եմ ունեցել նախագահ Պուտինի հետ: Մենք երբեք չպետք է մոռանանք, որ Ռուսաստանը մեզ օգնեց հաղթել Երկրորդ համաշխարհային պատերազմում՝ այդ ընթացքում կորցնելով մոտ 60,000,000 կյանք:
Այս ամենով հանդերձ՝ ուզում եմ մեծ լավություն անել Ռուսաստանին, որի տնտեսությունը փլուզվում է։ Պուտինը պետք է դադարեցնի այս անհեթեթ պատերազմը։ Հետո ավելի վատ կլինի։ Եթե ​​մենք գործարքի չգնանք, այլ ելք չեմ ունենա, քան բարձր հարկեր, մաքսատուրքեր և պատժամիջոցներ սահմանել այն ամենի վրա, ինչ ՌԴ-ն վաճառում է ԱՄՆ-ին և այլ երկրներին
Եկեք վերջ տանք այս պատերազմին, որը երբեք չէր սկսվի, եթե ես լինեի նախագահ։ Մենք կարող ենք դա անել հեշտ կամ դժվար ճանապարհով, իսկ հեշտ ճանապարհը միշտ ավելի լավ է: Այլևս որևէ մեկի կյանքը չպետք է կորսվի»,- գրել է Թրամփը։

"Then it will be worse." Trump to Putin
US President Donald Trump has stated that the Ukrainian conflict can be resolved "easily or difficultly," stressing that the first option is always preferable.
"I don't want to harm Russia. I love the Russian people and have always had a perfect relationship with President Putin. We must never forget that Russia helped us win World War II at the cost of nearly 60,000,000 lives.
With all this, I want to do a great favor to Russia, whose economy is collapsing. Putin must stop this absurd war. Then it will be worse. If we don't make a deal, I will have no choice but to impose high taxes, tariffs, and sanctions on everything that Russia sells to the US and other countries.
Let's end this war that would never have started if I were president. We can do it the easy way or the hard way, which is always better. No more lives should be lost," Trump wrote.