Կոլայի կոճակը «վերադարձել է» Օվալաձև գրասենյակ
Սպիտակ տան նորացված օվալաձև աշխատասենյակում կրկին «կհայտնվի» դիետիկ կոլայի կոճակը։ Այն սեղմելիս Սպիտակ տան սպասավորները տեղեկացվում են, որ օվալաձև աշխատասենյակում պահանջվում է Թրամփի սիրելի ըմպելիքը:
Ըստ Wall Street Journal-ի՝ փայտե տուփի ներսում «թաքնված» հայտնի փոքրիկ կարմիր կոճակը նկատել են Թրամփի սեղանին՝  նրա երդմնակալության արարողությունից հետո: Կոճակը 2021 թվականին Թրամփին փոխարինելու եկած Ջո Բայդենի կողմից հեռացվել էր օվալաձև գրասենյակից։
Ավանդաբար, երդմնակալության օրը արարողությունների անցկացման ժամանակ օվալաձև կաբինետը նոր նախագահի ցանկությամբ թարմացվում է։ Գորգերը, վարագույրները, նկարներն ու քանդակները հաճախ փոխարինվում են Սպիտակ տան և պետական գործակալությունների հավաքածուներից այլ իրերով՝ նոր նախագահի ճաշակին համապատասխան։
Թրամփը վերադարձրել է նույն դեկորի մեծ մասը, որը օգտագործում էր նախագահության առաջին ժամկետում:
Նրա՝ օվալաձև կաբինետի նոր դեկորում առկա են Բենջամին Ֆրանկլինի և Ջորջ Վաշինգտոնի դիմանկարները, իսկ երկրի առաջին նախագահի դիմանկարը կախված է բուխարիի վրա: Թրամփի գրասենյակում կախված էին նաև Ալեքսանդր Համիլտոնի՝ երկրի ֆինանսների առաջին նախարարի և The Post-ի հիմնադրի, ինչպես նաև նախկին նախագահ Թոմաս Ջեֆերսոնի դիմանկարները: 78-ամյա Թրամփը վերադարձրել է նաև Ուինստոն Չերչիլի կիսանդրին, որը նա իր առաջին ժամկետի ընթացքում ցուցադրել էր բուխարու կողքին գտնվող սեղանին և պահպանել Մարտին Լյութեր Քինգ կրտսերի կիսանդրին, որը նա և Բայդենը ցուցադրել էին օվալաձև գրասենյակում:

The Coke button is "back" in the Oval Office
The Diet Coke button will again "appear" in the renewed White House Oval Office. When pressed, White House aides will be informed that Trump's favorite beverage is requested there.
According to the Wall Street Journal, the famous little red button "hidden" inside a wooden box was spotted on Trump's desk after his inauguration. Joe Biden, who came to replace Trump in 2021, removed the button from the Oval Office.
During the inauguration ceremonies, the Oval Cabinet is traditionally renewed at the new president's request. Carpets, draperies, paintings, and sculptures are often replaced with other items from the collections of the White House and government agencies to suit the new president's tastes.
Trump has brought back much of the same decorum he used in his first presidential term.
His new Oval Office features portraits of Benjamin Franklin and George Washington, and a picture of the nation's first president hangs over the mantelpiece. Trump's office also includes portraits of Alexander Hamilton, the nation's first Treasury secretary and founder of The Post, and former president Thomas Jefferson. portraits. Trump, 78, has also returned a bust of Winston Churchill that he displayed during his first term. He was on the table by the fireplace and kept the bust of Martin Luther King Jr. that he and Biden had shown in the Oval Office.