«Ուզում ենք պատերազմն ավարտել»․ Թրամփ
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը հրամանագիր է ստորագրել, որով ստուգում անցկացնելու համար 90 օրով դադարեցնում է օտարերկրյա պետություններին ԱՄՆ-ի օգնության բոլոր ծրագրերը:
Թրամփը հայտարարել է, որ «ԱՄՆ-ի որևէ արտաքին օգնությունն առանց նախագահի արտաքին քաղաքականությանն ամբողջապես համընկնելու այլևս չի բաշխվի»։
Նա անդրադարձել է նաև Ուկրաինայում պատերազմի ավարտի և Պուտինի հետ հանդիպման թեմային։
«Մենք ուզում ենք ամեն ինչ ավարտել»,– Ուկրաինայում պատերազմն ավարտվելու մասին ասել է նա՝ մանրամասնելով․ «Մենք կփորձենք անել դա հնարավորինս շուտ։ Այս պատերազմը չպետք է լիներ։ Ուկրաինայի և Ռուսաստանի միջև պատերազմը չպետք է սկսվեր։ Այն չէր սկսվի, եթե ես նախագահ լինեի»։
Իսկ Պուտինի հետ հանդիպման վերաբերյալ ԱՄՆ նախագահը նշել է․ «Այո, ես կհանդիպեմ նրա հետ»։ Թրամփը, սակայն, հանդիպման ժամկետներ չի նշել։

"We want to end the war." Trump
US President Donald Trump has signed an executive order suspending all US aid programs to foreign countries for 90 days to conduct an inspection.
Trump said, "US foreign aid will no longer be distributed without fully aligning with the president's foreign policy."
He also discussed the war's end in Ukraine and the meeting with Putin.
"We want to finish everything," he said about the war's end in Ukraine, elaborating. "We will try to do it as soon as possible. This war should not have happened. The war between Ukraine and Russia should not have started. It wouldn't have started if I was the president."
Regarding the meeting with Putin, the US president said, "Yes, I will meet him." Trump, however, did not specify the dates of the meeting.