Ուկրաինայում պատերազմը չի ավարտվի ոչ վաղը, ոչ մյուս օրը․ Մակրոն
Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոն նշել է, որ անհրաժեշտ է ամեն ինչ անել, որպեսզի Կիևը դիմանա և ուժի դիրքերից մտնի ՌԴ-ի հետ ապագա բանակցությունների մեջ․ հաղորդում Է Le Monde-ը:
«Երբ ռազմական գործողությունները դադարեցվեն, մարտահրավերը կլինի Ուկրաինային երաշխիքներ տալ իր տարածքում պատերազմին ցանկացած վերադարձի դեմ, ինչպես նաև մեր սեփական անվտանգության երաշխիքները», - ասել է նա:
Բացի այդ, Մակրոնը հայտարարել է ավելի շատ կամավորներ «մոբիլիզացնելու» ծրագրի մասին՝ անհրաժեշտության դեպքում բանակն ուժեղացնելու համար՝ ուկրաինական պատերազմից հետո «ավելացող վտանգի» պարագայում։

The war in Ukraine will not end tomorrow or the next day. Macron
French President Emmanuel Macron stated that Kyiv must do everything to endure and enter future negotiations with Russia from a position of strength, Le Monde reports.
"Once hostilities cease, the challenge will be to provide Ukraine with guarantees against any return to war on its territory, as well as our security guarantees," he said.
In addition, Macron announced a plan to "mobilize" more volunteers to reinforce the army, if necessary, in the event of "increasing danger" after the war in Ukraine.