ՌԴ ԱԳՆ-ն Միրզոյան-Լավրով հանդիպումից առաջ հաղորդագրություն է տարածել
ՌԴ ԱԳՆ-ն Արարատ Միրզոյանի՝ Մոսկվա այցից առաջ հաղորդագրութուն է տարածել՝ հայտնելով, որ Հայաստանի ու ՌԴ-ի արտգործնախարարների բանակցությունները կկայանան հունվարի 21-ին։
Ըստ ռուսական կողմի հաղորդագրության՝ արտաքին քաղաքական գերատեսչությունների ղեկավարները հանգամանալից կարծիքներ կփոխանակեն ռուս-հայկական հարաբերությունների ողջ համալիրի, եվրասիական տարածքում ԵԱՏՄ և այլ ինտեգրացիոն միավորումների շրջանակներում համագործակցության, համաշխարհային օրակարգի արդիական զարգացումների շուրջ:
Ուշադրության կենտրոնում կլինի իրավիճակը Հարավային Կովկասում՝ Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև հավասարակշռված կարգավորման հասնելու նպատակով։
«Ակնկալում ենք, որ առաջիկա հանդիպումը կանցնի կառուցողական հունով, կօգնի առաջ մղել փոխգործակցության գործնական հարցերը, կնպաստի Անդրկովկասում անվտանգության և կայունության ամրապնդմանը»,- ասվում է ՌԴ ԱԳՆ տարածած հաղորդագրության մեջ։

МИД России накануне визита Арарата Мирзояна в Москву распространил заявление , в котором сообщил, что переговоры между министрами иностранных дел Армении и России состоятся 21 января.
Согласно сообщению российской стороны, главы внешнеполитических ведомств обменяются развернутыми мнениями по всему комплексу российско-армянских отношений, сотрудничеству в рамках ЕАЭС и других интеграционных объединений на евразийском пространстве, актуальным событиям мировой повестки дня.
В центре внимания будет ситуация на Южном Кавказе с целью достижения сбалансированного урегулирования между Арменией и Азербайджаном.
"Рассчитываем, что предстоящая встреча пройдет конструктивно, будет способствовать продвижению практических вопросов сотрудничества, будет способствовать укреплению безопасности и стабильности в Закавказье", - говорится в сообщении МИД России.