Պուտինը շնորհավորել է Թրամփին
«Մոսկվան շնորհավորում է Թրամփին՝ պաշտոնն ստանձնելու կապակցությամբ». այս մասին հայտարարել Է ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինն՝ անվտանգության խորհրդի խորհրդակցության ժամանակ։
«Մոսկվան բաց է Ուկրաինայի հակամարտության շուրջ ԱՄՆ նոր վարչակազմի հետ երկխոսության համար: Նպատակը պետք է լինի ոչ թե կարճատև զինադադարը, այլ երկարատև խաղաղությունը՝ հիմնված այս տարածաշրջանում բնակվող բոլոր ժողովուրդների օրինական շահերի հարգանքի վրա»,- հայտարարել Է Պուտինը ԱԽ խորհրդակցության ժամանակ։
«Ռուսաստանը ելնում է նրանից, որ ԱՄՆ-ի հետ երկխոսությունը կկառուցվի իրավահավասար և փոխադարձ հարգանքի հիմքի վրա»,- հավելել է նա։

Путин поздравил Трампа
«Москва поздравляет Трампа со вступлением в должность». Об этом заявил президент РФ Владимир Путин в ходе заседания Совета безопасности.
«Москва открыта к диалогу с новой администрацией США относительно конфликта на Украине. Целью должно быть не краткосрочное прекращение огня, а долгосрочный мир, основанный на уважении законных интересов всех народов, проживающих в этом регионе. ", - сказал Путин на заседании Совета.
"Россия исходит из того, что диалог с США будет построен на основе равноправия и взаимного уважения", - добавил он.