«Անգամ Զելենսկին է ասում, որ դադարեցնենք պատերազմը». Ուոլց
«Բոլորը պետք է համաձայնեն դադարեցնել պատերազմն Ուկրաինայում, և Զելենսկին պաշտպանում է այդ դիրքորոշումը»․ ասել է Թրամփի խորհրդական Մայքլ Ուոլցը։
Թրամփի ազգային անվտանգության հարցերով խորհրդական Մայքլ Ուոլցն ասել է, որ նախագահ Զելենսկին պատրաստակամություն է հայտնել աշխատել Դոնալդ Թրամփի հետ՝ պատերազմը դադարեցնելու նպատակով։
«Նախագահ Թրամփը հասկացրել է, որ այս պատերազմը պետք է դադարեցվի: Կարծում եմ՝ բոլորը պետք է համաձայն լինեն դրա հետ: Իրականում, նույնիսկ Զելենսկին է այժմ մտնում սենյակ և ասում՝ պատրաստ ենք աշխատել ձեզ հետ, նախագահ Թրամփ, որպեսզի դադարեցնենք այս պատերազմը»,- հայտարարել է Ուոլցը։
Ուոլցն ընդգծել է կարգավորման երեք հիմնական ասպեկտները՝ բանակցողների կազմը, կազմակերպման ընթացքը և համաձայնագրի շրջանակը։
«Առաջինը՝ ո՞ւմ ենք հրավիրելու բանակցությունների սեղանի շուրջ, երկրորդ՝ ինչպե՞ս ենք նրանց սեղանի շուրջ նստեցնելու, երրորդը՝ ինչպիսի՞ն են լինելու համաձայնագրի շրջանակները»,- ասել է նա։
Խորհրդականը նաև զգուշացրել է, որ Ուկրաինայի պատերազմը «մսաղաց է» և կարող է հրահրել երրորդ համաշխարհային պատերազմ։

"Even Zelensky says to stop the war." Waltz
"Everyone must agree to end the war in Ukraine, and Zelensky supports that position." Trump's advisor Michael Waltz said.
Trump's national security adviser, Michael Waltz, said President Zelensky expressed his willingness to work with Donald Trump to end the war.
"President Trump has made it clear that this war has to stop. I think everyone has to agree with that. Even Zelensky is coming into the room and saying, 'We're ready to work with you, President Trump, to stop this war.'" - declared Waltz.
Waltz emphasized the settlement's three main aspects: the composition of the negotiators, the organizational process, and the scope of the agreement.
"Firstly, who are we going to invite to the negotiation table? Secondly, how will we get them to sit at the table? Thirdly, what will be the scope of the agreement," he said.
The adviser also warned that the war in Ukraine is a "meat grinder" and could trigger the third world war.