«Երկու հոդվածի վերաբերյալ լիարժեք համաձայնություն ձեռք չի բերվել». Բայրամով
Հայաստանի և Ադրբեջանի ԱԳ նախարարները բանակցում են խաղաղության պայմանագրի շուրջ․ այս մասին լրագրողներին հայտնել է Ադրբեջանի ԱԳ նախարար Ջեյհուն Բայրամովը։
Ըստ Բայրամովի՝ խաղաղության պայմանագրի երկու հոդվածի վերաբերյալ լիարժեք համաձայնություն ձեռք չի բերվել։
«Բանակցություններ են ընթանում: Հայաստանի սահմանադրության մեջ և իրավական փաստաթղթերում դեռևս հավակնություններ կան ադրբեջանական հողերի նկատմամբ: Դրանք պետք է լուծում գտնեն»,- ասել է Բայրամովը՝ նշելով, որ հաջորդ հանդիպման վայրի և ժամի վերաբերյալ դեռևս համաձայնություն չկա:

"Full agreement was not reached on the two articles." Byramov
Armenian and Azerbaijani foreign ministers are negotiating a peace treaty. Jeyhun Bayramov, the Minister of Azerbaijani Foreign Affairs, informed journalists about this.
According to Bayramov, a complete agreement was not reached regarding two articles of the peace agreement.
"Negotiations are underway. There are still claims in the Armenian constitution and legal documents. They must find a solution," Bayramov said, noting that there is still no agreement on the place and time of the next meeting.