«Ես թույլ չեմ տա երրորդ համաշխարհային պատերազմ». Թրամփ
ԱՄՆ նորընտիր նախագահ Դոնալդ Թրամփը երդմնակալության նախօրեին կայացած հանրահավաքում խոստացել է վերջ տալ Ուկրաինայի պատերազմին և թույլ չտալ երրորդ համաշխարհային պատերազմի սկիզբ․
«Նրանք այնքան վատ էին կառավարում, որ աշխարհը հայտնվեց երրորդ համաշխարհայինի շեմին։ Դա չի լինի: Ես վերջ կդնեմ պատերազմին Ուկրաինայում, կդադարեցնեմ քաոսը Մերձավոր Արևելքում։ Եվ ես թույլ չեմ տա երրորդ համաշխարհային պատերազմի սկիզբը», - ասել է Դոնալդ Թրամփը՝ ելույթ ունենալով կողմնակիցների առջև։
Նա նաև խոստացել է «արգելափակել ԱՄՆ-ում նավթի արդյունահանումը և զինվորականներին հանձնարարել անհապաղ սկսել «Երկաթե գմբեթի» շինարարությունը՝ ԱՄՆ-ին ցանկացած հրթիռային հարձակումներից պաշտպանելու համար:

"I will not allow the third world war." Trump
The newly elected US President Donald Trump promised to end the war in Ukraine and prevent the start of the third world war at a rally held on the eve of his inauguration.
"They managed so badly that the world appeared on the threshold of the third world war. It will not happen. I will end the war in Ukraine; I will stop the chaos in the Middle East. And I will not allow the beginning of the third world war," said Donald Trump, speaking in front of his supporters.
He also promised to "block US oil production and order the military to immediately begin construction of the Iron Dome to protect the US from any missile attacks."