«Մեծ հույս ունենք, որ Deep State-ի դեմ պայքարը կավարտվի Թրամփի հաղթանակով». Կոբախիձե
Վրաստանի վարչապետ Իրակլի Կոբախիձեն մեկնաբանել է ԱՄՆ 47-րդ նախագահ Դոնալդ Թրամփի երդմնակալության արարողությունը: Նա այն անվանել է «բեկումնային պահ ԱՄՆ-ի համար»։
«Մենք մեծ հույս ունենք, որ Deep State - ի դեմ պայքարը կավարտվի նախագահ Թրամփի հաղթանակով, ինչը կնպաստի աշխարհում և, մասնավորապես, մեր տարածաշրջանում խաղաղության ապահովմանը և կօգնի ճիշտ և առողջ արժեքների տարածմանը, այլ ոչ թե այն արժեքների, որոնք ակտիվորեն տարածվել են ողջ աշխարհում վերջին չորս տարվա ընթացքում», - հավելել է նա:
Կոբախիձեն կարծում է, որ այդ պայքարում հաջողությունը որոշիչ նշանակություն կունենա վրաց-ամերիկյան հարաբերությունների կարգավորման համար․
«Մենք ևս մեկ անգամ հաստատում ենք մեր պատրաստակամությունը հարաբերությունների որակական վերաբեռնման, ԱՄՆ-ի հետ ռազմավարական գործընկերությունը մաքուր էջից վերսկսելու համար։ Հուսով ենք, որ այս ուղղությամբ մեզ զգալի հաջողություններ են սպասվում։ Այս առումով 2025 թվականը շատ կարևոր է լինելու», - հայտարարել է Կոբախիձեն։

Премьер-министр Грузии Ираклий Кобахидзе прокомментировал инаугурацию 47-го президента США Дональда Трампа, назвав её «переломным моментом для США».
«Мы возлагаем большие надежды на то, что борьба с Deep State завершится победой президента Трампа, что будет способствовать обеспечению мира в мире, особенно в нашем регионе, и поможет распространению правильных и здоровых ценностей, а не тех, которые активно продвигались по всему миру в последние четыре года», — добавил он.
Кобахидзе выразил уверенность, что успех в этой борьбе будет иметь решающее значение для урегулирования грузино-американских отношений:
«Мы ещё раз подтверждаем нашу готовность к качественному перезагрузке отношений и к возобновлению стратегического партнёрства с США с чистого листа. Надеемся, что нас ждут значительные успехи в этом направлении. В этом смысле 2025 год будет иметь огромное значение», — заявил Кобахидзе.