Պուտինը Լուկաշենկոյին հաջողություն է մաղթել առաջիկա նախագահական ընտրություններում
ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը հեռախոսազրույց է ունեցել Բելառուսի Հանրապետության նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոյի հետ, հայտնում է Կրեմլի պաշտոնական կայքը։
Պուտինը շնորհավորել է Ալեքսանդր Լուկաշենկոյին Տիրոջ Աստվածհայտնության տոնի առթիվ և իր բարեմաղթանքները փոխանցել Բելառուսի բոլոր ուղղափառ քաղաքացիներին։
ՌԴ նախագահը նաև հաջողություն է մաղթել Ալեքսանդր Լուկաշենկոյին 2025 թվականի հունվարի 26-ին կայանալիք նախագահական ընտրություններում։
Զրուցակիցները հաստատել են երկու երկրների միջև դաշինքի և ռազմավարական գործընկերության հետագա ամրապնդման իրենց փոխադարձ հանձնառությունը և պայմանավորվել հետագա անձնական շփումների մասին։

Путин пожелал Лукашенко успехов на предстоящих президентских выборах
Президент России Владимир Путин провел телефонный разговор с президентом Республики Беларусь Александром Лукашенко, сообщает официальный сайт Кремля.
Путин поздравил Александра Лукашенко с праздником Крещения и передал наилучшие пожелания всем православным гражданам Беларуси.
Президент России также пожелал успехов Александру Лукашенко на президентских выборах, которые состоятся 26 января 2025 года.
Собеседники подтвердили взаимную приверженность дальнейшему укреплению альянса и стратегического партнерства между двумя странами и договорились о дальнейших личных контактах.