Իսրայելի նախարարների կաբինետը կողմ է քվեարկել ՀԱՄԱՍ-ի հետ հրադադարի հաստատման ու պատանդների գործարքի հաստատման օգտին. գրում է Jerusalem post-ը։
Սակայն Իսրայելի ազգային անվտանգության և ֆինանսների նախարարները դեմ են համաձայնագրին։
Ազգային անվտանգության նախարար Իթամար Բեն-Գվիրը վերջին պահին կոչ է արել կառավարության մյուս անդամներին դեմ քվեարկել այդ գործարքին, որ րոպեներ առաջ հաստատվել էր անվտանգության կաբինետում։
Կառավարությունը ողջ կազմով դեռ պետք է հաստատի այս ամենը շաբաթ օրը։ Գործարքը պետք է ուժի մեջ մտնի կիրակի օրը՝ ժամը 12:15-ին, և առաջին փուլում 33 պատանդներից առաջինը կազատվի ժամը 16:00-ին:

Кабинет министров Израиля проголосовал за соглашение о перемирии с ХАМАС и обмене заложников
Как сообщает Jerusalem Post, израильский кабинет министров одобрил соглашение о перемирии с ХАМАС и сделке по обмену заложниками.
Однако министры национальной безопасности и финансов выразили несогласие с этим решением. Министр национальной безопасности Итамар Бен-Гвир в последний момент призвал остальных членов правительства проголосовать против соглашения, которое ранее было утверждено в кабинете безопасности.
Ожидается, что правительство в полном составе рассмотрит и утвердит соглашение в субботу. Вступление соглашения в силу запланировано на воскресенье, в 12:15. Согласно условиям первого этапа, освобождение первых 33 заложников должно произойти в 16:00 того же дня.