Միացյալ Թագավորությունը և Ֆրանսիան սկսել են քննարկել Ուկրաինա խաղաղապահներ ուղարկելու հարցը։ Այս մասին հաղորդում է բրիտանական The Telegraph պարբերականը։
Քիր Ստարմերը և Էմանուել Մակրոնը քննարկում են այդ հնարավորությունը, եթե Ուկրաինայի դեմ Ռուսաստանի պատերազմը դադարեցնելու մասին համաձայնագիր կնքվի:
Bloomberg գործակալության աղբյուրները հունվարի 15-ին հայտնել են, որ Մեծ Բրիտանիայի կառավարությունը սկսել է ակտիվորեն քննարկել Ուկրաինայում խաղաղապահ ուժեր տեղակայելու հնարավորությունը: Գործակալության զրուցակիցները նշել են, որ անվտանգության հարցերի պատճառով այս գաղափարը հակառակորդներ ունի Քիր Ստարմերի գրասենյակի և Մեծ Բրիտանիայի այլ կառավարական կառույցների աշխատակիցների շրջանում:

Великобритания и Франция обсуждают возможность отправки миротворцев в Украину. The Telegraph
Британское издание The Telegraph сообщает, что Великобритания и Франция начали обсуждение возможности отправки миротворческих сил в Украину в случае достижения соглашения о прекращении войны между Россией и Украиной.
Согласно информации, лидер Лейбористской партии Великобритании Кир Стармер и президент Франции Эммануэль Макрон рассматривают этот вопрос в рамках будущего мирного урегулирования.
Агентство Bloomberg 15 января сообщило, что правительство Великобритании активно изучает возможность размещения миротворческих сил в Украине. Однако, по данным источников агентства, этот план вызывает разногласия в офисе Кира Стармера, а также среди сотрудников других правительственных структур Великобритании из-за вопросов безопасности.