Վերջին պահին հրաժարվում են Գազայում հրադադարի պայմանավորվածությունից
Իսրայելի վարչապետ Բենիամին Նեթանյահուի գրասենյակը հայտարարություն է տարածել՝ հայտնելով, որ ՀԱՄԱՍ-ը վերջին պահին հրաժարվում է Գազայում հրադադարի վերաբերյալ պայմանավորվածություններից։
«ՀԱՄԱՍ-ը հրաժարվում է ձեռք բերված պայմանավորվածություններից և վերջին պահին ստեղծում է ճգնաժամ, որը խոչընդոտում է համաձայնությանը։ Կառավարությունը չի գնա հանդիպման, քանի դեռ ՀԱՄԱՍ-ը չի դադարեցրել համաձայնագիրը փոխելու փորձերը», - ասվում է հայտարարության մեջ:
Ավելի վաղ հայտնել էինք, որ Կատարում բանակցությունների արդյունքում Իսրայելը և ՀԱՄԱՍ-ը Գազայի հատվածում պատերազմը դադարեցնելու հարցում եկել են համաձայնության։

At the last moment, they refuse to agree to a cease-fire in Gaza
Israeli Prime Minister Benjamin Netanyahu's office released a statement saying that Hamas is withdrawing from Gaza ceasefire agreements at the last minute.
"Hamas refuses the agreements reached and creates a crisis at the last moment that hinders the agreement. The government will not go to the meeting until Hamas stops trying to change the agreement," the statement said.
Earlier, we reported that as a result of negotiations in Qatar, Israel and Hamas reached an agreement on ending the war in the Gaza Strip.