ՀԱՄԱՍ-ն ընդունել է պատանդների ազատ արձակման մասին համաձայնագիրը. AP
ՀԱՄԱՍ-ն ընդունել է Գազայի հատվածում կրակի դադարեցման և տասնյակ պատանդների ազատ արձակման մասին համաձայնագրի նախագիծը: Այս մասին հաղորդում է Associated Press գործակալությունը՝ հղում անելով իր աղբյուրներին։
Ըստ պարբերականի՝ ԱՄՆ-ի և Կատարի միջնորդները հայտարարել են, որ Իսրայելն ու պաղեստինյան խմբավորումը շատ մոտ են համաձայնության կնքմանը, որը նրանց մեկ քայլով կմոտեցնի 15-ամսյա պատերազմի ավարտին:
ՀԱՄՍ-ում ևս նշել են, որ բանակցություններն հասել են իրենց վերջնական փուլին։ Հաղորդվում է, որ պատանդներից ոմանք պահվում են Գազայի այլ ահաբեկչական խմբավորումների կողմից, ինչպիսին է Պաղեստինի Իսլամական Ջիհադը, որը երեքշաբթի երեկոյան հայտարարել է, որ պատվիրակություն է ուղարկել Դոհա՝ գործարքի վերջնական մանրամասների շուրջ բանակցություններին մասնակցելու համար:
Սաուդյան Al-Hadath թերթը երեքշաբթի երեկոյան հաղորդել է, որ Համասը սկսել է պատանդներին խմբերի բաժանել նրանց սպասվող ազատ արձակումից առաջ:

Hamas accepted the agreement on the release of hostages. AP
Hamas accepted the draft agreement on the ceasefire in the Gaza Strip and the release of dozens of hostages, the Associated Press reported, citing its sources.
According to the newspaper, US and Qatari mediators have announced that Israel and the Palestinian group are very close to signing an agreement that will bring them one step closer to ending the 15-month war.
HAMS also noted that the negotiations have reached their final stage. Some of the hostages are reportedly being held by other terrorist groups in Gaza, such as the Palestinian Islamic Jihad, which said Tuesday evening it had sent a delegation to Doha to take part in talks on the final details of the deal.
The Saudi newspaper Al-Hadath reported Tuesday evening that Hamas had begun dividing the hostages into groups ahead of their expected release.