Լոս Անջելեսում հրկիզման կասկածանքով 3 մարդ է ձերբակալվել
Լոս Անջելեսի ոստիկանության վարչությունը 3 մարդու է ձերբակալել՝ վերջին անտառային հրդեհների գոտիներից դուրս հրկիզման համար․ հայտնում է CBS news-ը։
Ոստիկանության պետ Ջիմ Մաքդոնելի համաձայն, ձերբակալությունները տեղի են ունեցել Պալիսեյդսի և Էթոնի հրդեհների տարածքներից դուրս հրկիզումների դեպքերով՝ տեղի բնակիչների ահազանգերի շնորհիվ։
Կիրակի երեկոյան Հյուսիսային Հոլիվուդի թաղամասերում ձերբակալվել է անձ, որը խորովածի կրակայրիչով հրկիզել էր տարածքը։ Երկրորդ ձերբակալությունը տեղի է ունեցել երկուշաբթի կեսօրին՝ Վան Նայս բուլվարում, որտեղ մարդը հրկիզել է թփեր։ Երրորդ անձը ձերբակալվել է նույն օրը՝ Սան Վիսենտե բուլվարի մոտակայքում՝ աղբաման հրկիզելու համար։
Իշխանությունները պարետային ժամ են սահմանել և ներգրավել Ազգային գվարդիան՝ կանխելու թալանը և գողությունները, մինչ բնակիչները շարունակում են մնալ տարհանված։ Լոս Անջելեսի ոստիկանությունը ընդհանուր առմամբ ձերբակալել է 14 մարդու, իսկ շերիֆի վարչությունը՝ 39։

3 people were arrested on suspicion of arson in Los Angeles
CBS News reports that the Los Angeles Police Department has arrested three people for arson outside the recent wildfire zones.
According to Police Chief Jim McDonnell, the arrests were made after local residents called about arson incidents outside of the Palisades and Eaton fire areas.
On Sunday evening, a person was arrested in the neighborhoods of North Hollywood for setting fire to the area with a barbecue lighter. The second arrest took place on Monday afternoon on Van Nuys Boulevard, where a man set fire to bushes. A third person was arrested the same day, near San Vicente Boulevard, for setting fire to a trash can.
Authorities have imposed a curfew and called in the National Guard to prevent looting and theft while residents remain evacuated. The Los Angeles Police Department arrested 14 people, while the Sheriff's Department made 39 arrests.