Բաթումիում հարձակման է ենթարկվել Վրաստանի նախկին վարչապետը
Վրաստանի Բաթում քաղաքի «Շերատոն» հյուրանոցի նախասրահում, գիշերը հարձակվել են նախկին վարչապետ, «Հանուն Վրաստանի» ընդդիմադիր կուսակցության առաջնորդ Գեորգի Գախարիայի վրա։ Հաղորդվում է, որ նախկին վարչապետը ուղեղի ցնցում է ստացել, կոտրվել է քիթը:
Ականատեսները պնդում են, որ հարձակմանը մասնակցել են խորհրդարանի պատգամավոր, «ժողովրդի ուժը» հակաարևմտյան կուսակցության անդամ Դմիտրի Սամխարաձեն, Աջարիայի Գերագույն խորհրդի անդամ Գեորգի Մանվելիձեն, ինչպես նաև այլ անձինք:
Հայտնի է, որ «Հանուն Վրաստանի» կուսակցության առաջնորդ, Վրաստանի նախկին վարչապետ և ՆԳՆ նախկին ղեկավար Գիորգի Գախարիան տեղափոխվել է կլինիկա, սակայն հետագայում իր կամքով լքել է հիվանդանոցը։

В Батуми совершено нападение на бывшего премьер-министра Георгия Гахария
В ночь на 15 января в лобби гостиницы «Шератон» в Батуми произошло нападение на бывшего премьер-министра и лидера оппозиционной партии «За Грузию» Георгия Гахария. Сообщается, что в результате нападения Гахария получил сотрясение мозга и перелом носа.
Свидетели утверждают, что среди нападавших были депутат парламента, член антизападной партии «Сила народа» Дмитрий Самхарадзэ, член Верховного совета Аджарии Георгий Манвелидзе, а также другие лица.
После нападения Георгий Гахария Гахария был доставлен в клинику, однако позднее он покинул больницу по собственному желанию.