Իսրայելն ու ՀԱՄԱՍ-ը մոտ են համաձայնությանը. Reuters
Իսրայելի և ՀԱՄԱՍ-ի ներկայացուցիչները այսօր կհանդիպեն Դոհայում՝ համաձայնեցնելու Գազայում պատերազմը դադարեցնելու ծրագրի վերջին կետերը։ Այս մասին հաղորդում է Reuters գործակալությունը։
ԱՄՆ նախագահ Ջո Բայդենը հայտարարել է, որ հրադադարի և պատանդների ազատ արձակման մասին համաձայնագիրը գտնվում է իրականացման «եզրին»:
Գործակալության աղբյուրները հաղորդում են, որ միջնորդները երկուշաբթի օրը Իսրայելին և ՀԱՄԱՍ-ին ներկայացրել են համաձայնագրի վերջնական նախագիծը, որը «բեկումնային» է եղել բանակցություններում․ ներկա են եղել ինչպես ԱՄՆ հեռացող նախագահի, այնպես էլ ընտրված նախագահ Դոնալդ Թրամփի բանագնացները:

Israel and Hamas are close to an agreement. Reuters
The Reuters agency reported that representatives of Israel and Hamas will meet today in Doha to agree on the last points of the plan to stop the war in Gaza.
US President Joe Biden announced that the ceasefire agreement and the release of hostages are "on the verge" of implementation.
Agency sources said negotiators presented Israel and Hamas with a final draft of the agreement on Monday, marking a "breakthrough" in the negotiations. The envoys of the outgoing US President and President-elect Donald Trump were present.